ZABOLIS ART PRIZE 2023

TAPYBOS KŪRINIŲ KONKURSAS
„Laisvės vertė“

Laisvės sąvoka yra suprantama skirtingai – vieniems tai saugi kaimynystė, kitiems – gyvenimas be suvaržymų, galimybė reikšti mintis, veikti ar kurti. Laisvė nėra duotybė, ją reikia vertinti ir ginti. O kaip laisvę mato jaunieji dailininkai tapytojai? Tai šiemet nutarė išsiaiškinti konkurso „Zabolis Art Prize“ organizatoriai, kviesdami jaunuosius tapytojus pateikti savo kūrinius temai „Laisvės vertė“. Finalininkų darbus planuojama eksponuoti parodoje, o geriausiuosius – apdovanoti piniginiais prizais.

finalistai

1. Vieta

Gabija Pritkovaitė

„Following Days“

2. Vieta

Anton Pedos

„The Cost“

3. Vieta

Jonas Motiejus
Meškauskas

„Nr. 114-15“
Zabolis partners bendruomenės simpatijos:

Deimantė Petkevičiūtė

„Gija“

Zabolis Art prize komisijos simpatijos:

Diana Remeikytė

„Gyvulių ūkis. 2022 11 24“

Specialus prizai:

Indrė Rybakovaitė

„Be pavadinimo #2“

Martynas Pekarskas

„Techninė apžiūra_2022_balandis“

Felicija Dudoit

„Pripučiamos palmės II“

Benas Liandzbergis

„I Will Walk Into Your Garden“

Ugnė Kuniauskaitė

„1“

Vasarė Kuprevičiūtė

„Susitiksime Jėzuje Kristuje“

Zabolis Art Prize

„Laisvė yra kiekvieno žmogaus esybės ir būties pagrindas.

Ji leidžia elgtis pagal savo nuostatas ir norus, nepaisant vidinės ar išorinės prievartos. Būdami tarptautinės investicinės rinkos žaidėjai neįsivaizduojame savo veiklos be laisvės keistis idėjomis, priimti sprendimus ir veikti globaliame pasaulyje. Esame tikri, kad ir menininkai šių metų konkurso temoje – „Laisvės vertė“ – ras įkvėpimo įvairioms interpretacijoms, aktualijoms ir pajautoms atskleisti“, – sako investicijų ir investicinių fondų valdymo grupės „Zabolis Partners“ partneris Jurgis Rubaževičius.

Puoselėti vietinius menininkus

„Zabolis Art Prize“ – nuo 2009-ųjų vykdoma socialinė iniciatyva, nukreipta į įvairių sričių jaunųjų menininkų kūrybinę veiklą. Konkursu siekiama paskatinti jaunuosius menininkus parodyti kūrybiškumą, sveikai tarpusavyje pakonkuruoti, pasimokyti vieniems iš kitų, meniškai interpretuoti temą, o visuomenę – supažindinti su jaunosios kartos kūrėjais ir jų darbais.

Kas lemia „ZABOLIS ART PRIZE" laimėtoją?

Konkurso darbai bus vertinami pagal jų vizualinę išraišką ir kūrybiškumą, tačiau svarbiausia bus originali temos interpretacija, įprasminanti ir atkleidžianti laisvės vertę ir reikšmę

FINALININKAMS

20-ies finalininkų kūrinių paroda vyks Vilniaus dailės akademijoje.

Taip pat visi atrinkti konkurso darbai ir jų autoriai gaus prizus bei bus skelbiami „Zabolis Partners“ ir Vilniaus dailės akademijos interneto puslapyje, „Zabolis Art Prize“ konkurso „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Komisijai atrinkus laureatus, kovo 31 d., konkurso parodos atidarymo metu bus paskelbti trys geriausiai įvertinti darbai. Jiems bus skirti piniginiai prizai: už pirmąją vietą – 1500, už antrąją – 1200, o už trečiąją – 1000 eurų.

20 - finalininkų darbų paroda ir skaitmeninė sklaida

Konkurso
1 vieta – €1500;

Konkurso
2 vieta – €1300;

Konkurso
3 vieta – €1000;

Jau 14 metų vykdoma kūrybinė iniciatyva „Zabolis Art Prize“ leidžia ne tik paskatinti kūrėjus, bet prisideda ir prie „Zabolis Partners“ investicinės grupės kultūros ugdymo bei skatina pačių darbuotojų sąmoningumą remti skirtingas menines iniciatyvas.